Ministri i Drejtësisë Manjani: Të shkarkohet kreu i gjykatës Gjirokastër

manjani15Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagoi në lidhje me skandalin e kryetarit të Gjykatës së Gjirokastrës.

Ai ka bërë thirrje për shkarkimin e gjyqtarit ndërsa ka kërkuar edhe nisjen e hetimeve.

Reagim i Ministrit te Drejtesise, Ylli Manjani mbi materialin e trasmetuar ne emisionin “Stop”, TV Klan:

Ministri Manjani vlereson se:

1. Ngjarja e transmetuar audio eshte shokuese! E papranueshme per figuren e cdo zyrtari aq me teper gjykates.

2. I kerkoj menjehere KLD ta shkarkoje gjyqtarin Guximtar Boci nga detyra e Kryetarit te Gjykates si dhe ta pezulloje si gjyqtar.

3. Menjehere filloj procedurat e inspektimit per procedim disiplinor!

4. Nxis prokurorine te filloje hetimin penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat/ Nisen me çanta plot me drogë drejt Greqisë, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në flagrancë, pasi u ...