Bënin gara “të cmendura” me makina luksoze në Tiranë, ja kush janë 5 të rinjtë

makinat-luksoze-tiranePolicia shoqëroi 5 drejtues makinash, më i riu 14 vjeç, si dhe automjetet e tyre sportive, pasi konstatoi se ishin duke garuar me super shpejtësi në Unazën e Re pranë Kopshtit Botanik, duke u kthyer në burim rreziku për drejtuesit e tjerë.

Të rinjtë kanë shfrytëzuar orët e mesnatës për të garuar në rrugë, por policia rrugore ka bërë të mundur ndalimin e tyre dhe shoqërimin në komisariat. Të shoqëruar janë, Thimjo.R 40 vjeç, Ergin.G, 18 vjeç, Aldo.A 14 vjeç,  A.K 16 vjeç dhe G.Z, 27 vjeç, të cilët garonin me mbi 150 km/h në orë.

Shoqërimi i këtyre drejtues mjetesh është bërë pasi dyshohen t’i kenë bërë modifikime mjeteve në sistemin e shpejtësisë dhe pamjes së jashtme (mjete sportive).

Duke sjellë rrezikshmëri për drejtuesit e tjerë të mjeteve dhe shqetësim për banorët e zonës, drejtuesit e mjeteve u ndëshkuan nga agjentet verifikues me masë administrative.
FOTOT:

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I dha dha një qese me kanabis të miturit, prangoset 21-vjeçari nga Sarandë

Një 21-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi akuzohet për “Prodhim ...