Volkswagen vjen me dy super vetura të reja, ja fotot

Kliko per me shume info

Pas skandalit dhe krizës që kishte Volkswagen tani ka lëshuar dy vetura të reja në tregun e Kinës.

Pamja e jashtme e veturës duket bukur ndërsa ajo vjen me dy versione.

Kliko per me shume info

Modeli i parë vjen me 224 kuaj fuqi të mundësuara nga një motor 2.0 litra, ndërsa modeli tjetër ka një motor 3.0 litra V6 që mundëson 300 kuaj fuqi, transmeton lajmi.

Çmimi i veturës është 97,000 dollarë dhe me të, Volkswagen pretedon të bëjë konkurencë markave të njohura si Audi, Bmw e Mercedes.

volkswagen-makina

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.