Makina misterioze që lëviz me energji elektrike

Kliko per me shume info

Në pistën e Nurburgring të Gjermanisë është filmuar makina misterioze që mendohet se është nga një prodhues kinez.

Kjo veturë i përket kompanisë EV Next dhe është një makinë elektrike që do të arrijë 1,360 kuajfuqi.
Ende s’janë bërë të ditura detajet e kësaj veture të ulët dhe të gjerë, e cila shihet vetëm për disa sekonda.

Kliko per me shume info

Sipas ekspertëve, të cilët i kanë studiuar tingullin, thuhet se ka të bëjë me fuqi të lartë, por nuk besohet të jetë aq sa pretendohet.

Sidoqoftë, këtë do ta kuptojmë më 21 nëntor, kur do të publikohet ky EV në Londër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.