Luftëtari i ISIS hedh veten në erë për t’i shpëtuar arrestimit

Një luftëtar i ISIS hedh veten në erë pasi aktivizoi xhaketën e vetëvrasjes për të shmangur arrestimin.

Forcat rebele, që po luftojnë me grupin e terrorit për të marrë qytetin e Mosulit nga terroristët, shihen duke u afruar pranë militantit të Shtetit Islamik.

Teksa ata drejtojnë armët e tyre drejt luftëtarit të IS, një shpërthim i madh e hedh atë në erë. Nga shpërthimi i mufiqshëm, rebëlët zmbrapsen nga shtëllunga e tymit dhe pluhurit.

Kur trupi i terroristit ndodhet në tokë, grupi i ushtarëve qëllojnë një breshëri plumbash mbi të. Mediat raportojnë, se ushtarët kishin si qëllim ta arrestonin atë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm me armë në një kafene në Stamboll, 5 persona të plagosur

Pesë persona mbeten të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. ...