Anglia ‘tregon dhëmbët’: Ja luftëanija që do tmerrojë Rusinë!

lufteanije-angliKjo është luftëanija “HMS Dreadnought”, një nëndetëse nga më të shpejtat në qarkullim.
Sekretari i Mbrojtjes Sir Michael Fallon tha se Mbretëresha e ka dhënë miratimin e saj për ndërtimin e anijes së madhe dhe që cilësohet edhe më e heshtura në veprim.

Ajo do t’i kushtojë Anglisë 31 miliardë paund. Anglia shpreson që me këtë luftëanije të “frikësojë” Rusinë e Putin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Katër rregullat e arta për gjumë të shëndetshëm

Bini në gjumë 30 minuta ose më pak, nuk zgjoheni më shumë ...