LSI rimartesë me PD? Rama: Nuk merrem me mistrecllëqe batutash

Kliko per me shume info

luan ramaDeklaratën e kryeministrit Edi Rama se është në pritje të vendimit të LSI për vazhdimin e koalicionit për një tjetër mandat nëse LSI nuk rimartohet me PD, duket se nuk e kane pritur miretek LSI.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama tha sot se “nuk jam këtu dhe nuk preferoj të merrem as me batuta dhe as me mistrecllëqe batutash”.

Kliko per me shume info

“Është e rëndësishme që mazhoranca dhe qeveria të jetë e përqëndruar tek përmbushja e detyrimeve dhe reformave. Është shumë e rëndësishme realizimi me seriozitet dhe përkushtim i reformës zgjedhore, lufta kundër krimit dhe trafikut të drogës. Realizimi i reformave ekonomike për të sjellë produkt në cilësinë e jetës”, ka thene Luan Rama.
I pyetur për reformën zgjedhore dhe nëse LSI vazhdon t’u qëndrojë listave të hapura, ai tha: Kemi përfaqësuesin tonë në Komision dhe gjithë kontributin tonë do ta japim në Komision dhe Kuvend”.

Luan Rama evidentoi se LSI do ta vlerësojë me shumë seriozitet dhe maksimalisht ligjin e mbetjeve, duke respektuar të gjitha ndjeshmëritë dhe mbi çdo ndjeshmëri interesin publik dhe interesin e vendit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.