Lezhë, aksion me 250 policë, kapen 700 kg drogë, shtatë në pranga

polici-lezheNje sasi e konsiderueshme prej 7 kuintalë kanabis është asgjësuar nga policia e Lezhës.

Në këtë zonë kanë zbarkuar në terren 250 forca policore dhe synimi është evidentimin dhe goditjen e vend-magazinimeve të bimëve narkotike.

Kliko per me shume info

Shtate persona, te dyshuar si përgjegjës, për drogën janë ndaluar.

Policia gjithashtu ka sekuestruar 1 kallashnikov, garantë dore e municion luftarak. Sipas njoftimi operacioni me kontrolle banesash, shoqërime personash e sekuestrim të lëndëve narkotike

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.