Lezhë, aksion me 250 policë, kapen 700 kg drogë, shtatë në pranga

polici-lezheNje sasi e konsiderueshme prej 7 kuintalë kanabis është asgjësuar nga policia e Lezhës.

Në këtë zonë kanë zbarkuar në terren 250 forca policore dhe synimi është evidentimin dhe goditjen e vend-magazinimeve të bimëve narkotike.

Shtate persona, te dyshuar si përgjegjës, për drogën janë ndaluar.

Policia gjithashtu ka sekuestruar 1 kallashnikov, garantë dore e municion luftarak. Sipas njoftimi operacioni me kontrolle banesash, shoqërime personash e sekuestrim të lëndëve narkotike

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksidentohet autobusi, 11 vetë humbin jetën, mes tyre 9 fëmijë

Rreth 11 persona, mes të cilëve nëntë fëmijë kanë humbur jetën në ...