Letra/ “Kryeministër, ti po shkatërron ëndrrat e cdo njeriu dhe Shqipërinë….s’të fal!”

berishaaaNjë vajzë e re i ka shkruar ish-kryeministrit Berishë me qëllim publikimin e një letre në faqen e tij zyrtare të Facebook.

Në fakt, letra nuk është për Berishën, por për kryeministrin aktual, Edi Ramën shkruan LajmiFundit.al. Vajza e tronditur nga gjendja në të cilën ndodhet vendi ynë ka shkruar se mbjellja e drogës nuk është gjë e mirë, pasi vret, por duke parë situatën kaotike të papunësisë është një mënyrë jetese.

Kliko per me shume info

“Unë fal njerëzit që me anë të punës së tyre ndihmojnë familjet shqiptare por ty kryeminstër i dashur që po i shkatërron ëndrrat e çdo njeriu dhe po shkatërron Shqipërine ty nuk të fal…”- shkruan Ela.

Letra e plotë e Elës:

“Para ca ditesh nga lajmet ne tv mesova se ne Derven ishin kapur 1.3 ton drog(hashash) . Ishte dite e merkure binte shi ate dit mendoja se ishte dit e marte se dita marte cilesohet dit tersi. Shqiperia eshte e mbushur cep e n’cep me droge ku shumica e shtetit kerkon % e vet per cdo rrenje qe eshte e mbjellur. Shqiperia kto 2-3 vitet e fundit po lulezon nga droga nga veriu ne jug e ne cdo cep te saj…Prap dje lexova ne lajme se Zoti Kujtim Rexhepi kishte pranuar fajin dhe kishte kerkuar te liroheshin 10 personat e tjer dhe i kishte cilesuar te pafajshem…Zotin Kujtim edhe pse fizikisht nuk kam patur fatin ta njoh do ta cilesoja nje njeri trim…Ju do thoni trim nje njeri qe prej punes te tij vdesin mijera te rinj..Para nje viti une do isha e para qe do kisha denuar aktin e tij. Sot e shfajesoj. Zoti Berisha ne Shqiperi nuk ka pune nuk ka te ardhme.

LEXO EDHE:  Zbulohet sekreti, pse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Rrëfehet mjeku

Njerezit po i humbin shpresat dit per dit. Njerezit si Kujtimi i kan sjell te ardhura arkes shtetit si edhe te ardhura ne cdo familje shqiptare. Do thojne njerezit ka menyra te tjera dhe te ndershme per te fituar leke? Ca menyrash thoni ju? A vdiq Arditi qe punonte me djersen e ballit?

Pune eshte edhe ajo edhe pse vret njerez. Qeveritaret tane jane perdorues te drogerave. Ne na qeverisin nje shtet qe perdit po na vret…Zoti Edi Rama tha qe kur jam vendos ne krye te shtetit jane ulur vrasjet? Po kjo eshte e vertete por jane shtuar vetevrasjet dhe kto vetevrasje mbaji ti ne shpatull kryeminster i “dashur” siç mban perqindjet te cdo droge qe eshte mbjellur ne Shqiperi.

LEXO EDHE:  Vendimi, asnjë profesion i lirë jashtë TVSH nga zero, qeveria i përfshin edhe avokatët

Pse nuk cohemi o popull te bejm protesta te rrezojmë qeverine vrasese qe merr ne qafe njerezit e pafajshem. Une fal njerezit qe me ane te punes tyre ndihmojne familjet shqiptare por ty kryeminster i dashur qe po i shkaterron endrrat e çdo njeriu dhe po shkaterron Shqiperine ty nuk te fal. Falje per ty ska por falje per njerez si Kujtim Rexhepi ka.Ty nuk ka gjykates qe te mer persiper se veç te kqija i ke bërë kombit tone. Kam qare Zoti Berisha kur ju keni humbur dhe ne krye te ti ka ardh psikopati Edi Rama.

LEXO EDHE:  “Më shitën motrën, me poshtëruan gruan”, historia e trishtë e burrit që vrau kushëririn

Respekte Zoti Berisha

Ju lutem ju lutem bejeni publike ket leter .Eshte liria e fjales ku çdo njeri i jepet e drejta te flase ca mendon e pse ne akoma kemi frike te thojme ate qe mendojme.”

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

1 COMMENT

  1. o sali po kjo Ela mos eshte rastesisht dixhitale, mos valle e ka emrin sali dhe mbiemrin berisha? Qe je KRIMINEL te gjithe e dine se ke vrare, edhe qe je HAJDUT te gjithe e dine se vetem vodhe per sa kohe sundove, po qe te kishe dell shkrimtari nuk e dija. Per koken tende o sali edhe Kadarese do ja kalosh nje dite. Ben blushin e ke te lire tani, te shohim kush do ti beje romanet dhe novelat me te bukura…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here