Vetëhidhet nga “15-katëshi”, zbulohet letra tronditëse që la në hotel, ja emri i turistes

15-kateshiNjë turiste çeke, 40 vjeçe, e identifikuar si Hana Demeterova, ka tentuar të vetëvritet ditën e sotme nga kati i gjashtë i Hotel Tirana në kryeqytet. Ajo ka rënë në verandën e katit të tretë.

Pas dëmtimeve që ka pësuar nga rrëzimi, 40-vjeçarja është dërguar me urgjencë në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për shkaqet dhe rrethanat e kësaj ngjarje.
Mësohet se në dhomën ku ajo qëndronte është gjetur një letër dhe disa shishe të zbrazura, dhe dyshohet se kishte pirë një sasi të konsiderueshme alkooli.

“Unë po vetëvritem. Jam dakord që organet e mia mund t’i përdorin njerëzit që kanë nevojë”, thuhet në letrën që tashmë është në duart e policisë.
organet

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Lirohet nga burgu 5 vjet para kohe Lul Berisha, kapo i Bandës së Durrësit

Gjykata e Apelit Durrës ka panuar të lirojë nga burgu Lulzim Berishën, ...