Lëkundje tërmeti 4.4 ballë në Jug të Shqipërisë, “shkundet” Himara

termet-himaraNjë tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e të shtunës në jug të Shqiperise.

Sipas te dhenave te fundit epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi, por lëkundje të forta janë ndjerë në Sarandë dhe Gjirokastër.

Lekundjet me te forta kane qene ne Himare ku jane regjistrur edhe treguesit e 4.4 balleve per fuqine e termetit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tiranë/ E dhunoi vjehrri, dhëndri merret në mbrojtje nga policia

Një 69-vjeçar me incialet S.T. është denoncuar pasi dyshohet se ka ushtruar ...