Shitet Lamborghini i prodhuar para 25 vitesh, ja foto

lambo-vjeterPara 25 vitesh, kur është lansuar Lamborghini Countach, jo shumë njerëz kanë pasur mundësi ta blejnë.
Por, ata që kanë mundur ta kenë në dispozicion makinën që i përket një edicioni të limituar, nuk kanë hezituar që ta nxjerrin në rrugë për të bërë xhiro, transmeton Telegrafi.

Pos që është i ruajtur në mënyrë ekstreme, ky Lamborghini është vozitur për vetëm 624 kilometra.

Megjithatë, nuk është bërë e ditur se kush është pronari i veturës, apo pse nuk e ka vozitur dhe e ka mbajtur në këtë mënyrë.

Përkundër viteve dhe mungesës së aktivitetit, motori ndizet në momentin që rrotullohet çelësi.

Pas daljes në ankand, do të bëhet i ditur çmimi fillestar që kërkohet për shitjen e makinës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jaguari” konkuron BMW-në me këtë super-makinë

Divizionit ekskluziv i Jaguar Land Roverit që është përgjegjës për përforcimin e ...