Zyrtare, lajm i keq për disa nga përdoruesit e iPhone

iphone2015sNëse ju jeni ende duke përdorur një “iPhone 4” ju duhet të filloni të tregoheni tejet të kujdesshëm që këtej e tutje me të.

Që nga fundi i këtij muaji “Apple” thuhet se do të ndalojë ofrimin e shërbimeve të riparimit apo pjesë për telefonë të këtij lloji.

Kjo është sipas Macotakara, e cila shton se MacBook Air 13-inch nga 2010, AirPort Extreme gjeneratës së tretë dhe të Time Capsule gjeneratës së dytë do të braktiset më 31 tetor.

Edhe pse kjo nuk është konfirmuar zyrtarisht nga “Apple”, kjo ka kuptim, pasi kompania në përgjithësi ndalon mbështetjen e produkteve pesë vjet pasi ata të ndalohen së bëri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jaguari” konkuron BMW-në me këtë super-makinë

Divizionit ekskluziv i Jaguar Land Roverit që është përgjegjës për përforcimin e ...