Përmbytet Laçi e Miloti, uji hyn në banesa, Panariti: Do ketë evakuime

Kliko per me shume info

permbytjeReshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në qytetin e Laçit dhe Milotit. Mësohet se përroi që kalon mespërmes qytetit ka dalë nga shtrati duke vërshuar në rrugët e Laçit.

Niveli i ujit ka arritur 20-30 cm duke depërtuar në katet e para të shtëpive dhe bizneseve.

Kliko per me shume info

Raportohet se ka prani te madhe uji dhe përmbytje edhe në fshatin Mali i Bardhë.

Ne zone mesohet se ka shkuar ministri i Bujqesise dhe Administrimit te Ujerave Edmond Panariti.

Ai u ka bere thirrje banoreve te jene gati per evakuim pasi ka thene se reshjet e shiut pritet te vazhdojne edhe gjate dites se neserme.
Panariti tha se eshte ngritur Shtabi i Emergjences dhe se situata eshte nen kontroll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.