Laçi nën ujë, humb jetën 48-vjeçari, ja emri

Kliko per me shume info

lac-permbytjeNjë 48-vjecar ka humbur jetën mbrëmjen e të hënes në Laç si pasojë e përmbytjeve.

Blutë e Policisë kanë njoftuar se viktima është shtetasi Kol Menga, banues në Laç.

Kliko per me shume info

Ai është gjetur i mbytur në një kanal në vendin e quajtur “Kodra e Bushit”. Nga hetimet e deritanishme, rezulton se ngjarja ka ndodhur në mënyrë aksidentale si pasojë e mbytjes në ujë.

Bëhet e ditur se në këtë situatë të krijuar nga reshjet e dendura të shiut në Laç janë angazhuar forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin në bashkëpunim me grupe të FNSH-së Shkodër, me qëllim ndihmën në evakuimin e banorëve si dhe në çdo rast tjetër në nevojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.