Kujdes! Ja pse nuk duhet të blini këtë model të iPhone 7

1
Kliko per me shume info

iphone-7-foto“The Sun” shkruan se modeli iPhone 7 me kapacitet 32 GB është 9 herë më i ngadaltë sesa modelet e tjera me memorie më të madhe.

Lewis Hilsenteger në kanalin e tij zyrtar në YouTube ka publikuar një video, ku dëshmon se modelet e iPhone nuk kanë shpejtësi të barabartë.
Pra, iPhone 7 me kapacitet 32 GB ka më pak fuqi procesuese se iPhonet e tjerë me 64, 128 dhe 256 GB.
Ky model duhet të ketë shpejtësi më të madhe në përpunimin e të dhënave në krahasim me modelet me kapacitet më të madh, por në këtë model ndodh e kundërta.
Hilsenteger ka gjetur se iPhone me kapacitet 32GB i duhej 40 për qind më shumë kohë se versioni 256GB për të shkarkuar një film me definicion të lartë.

Ja se si ndikon kjo te iPhone në krahasim me pajisjet e tjera.
APPLE IPHONE 7 32GB – 42.4mb / s

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE 32GB – 150MB / s

GOOGLE PIXEL XL 32GB – 301mb / s
Ky telefon sipas testeve të bëra, gjatë ngarkesave të mëdha ka sjellë ngadalësime e deri në bllokim për disa minuta.
Ndonëse ky telefon ka një cmim të përafërt me modelet e Samsung dhe Google, ka një procesor disa herë më pak të fuqishëm.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here