Kuçovë, tenton të vrasë veten, tregtari kërkon të drejtën e tij

Kliko per me shume info

UntitledNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kucovë, ku një tregtar nga Kuçova i cili tregtonte mallra me furgonin e tij, kërcënoi ditën e sotme se do të vetëflijohet, pasi Bashkia ia kishte ndaluar të ushtronte aktivitetin e tij.
48 vjecari Spiro Suli, baba i tre fëmijëve, ka dalë në shenjë proteste para bashkisë së Kuçovës, dhe pasi e ka lyer veten me benzinë, ka kërcënuar se do të vetëdigjej. Ai ka qëndruar për mbi 10 minuta në këtë gjendje, forcat e rendit kanë ndërhyrë duke negociuar me 48-vjeçarin. Pas disa minutave ata kanë mundur të bindin Spiro Sulin që të heqë dorë nga akti ekstrem. Tregtari Suli kishte një licencë për shitjen me pakicë të frutave dhe perimeve, por së fundmi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.