Kualifikueset, “Pogba” shpëton Francën, fitojnë Portugalia e Belgjika

Kliko per me shume info

franca-sulmSot janë luajtur ndeshjet e grupeve A, B dhe H për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”.

Franca ka fituar me rezultat minimal përballë Holandës ku vendimtar ishte “Pogba”.

Kliko per me shume info

Ndërsa Portugalia ka shkatërruar me rezultat 6:0 Faroe Islands. Edhe Belgjika i ka shënuar 6 gola Gjibraltarit, ndërkohë Luksemburgu ka barazuar me Belarus shkruan LajmiFundit.al.

Rezultatet:

Grupi A:

Belarus 1 – 1 Luxembourg
Netherlands 0 – 1 France
Sweden 3 – 0 Bulgaria

Grupi B:

Andorra 1 – 2 Switzerland
Faroe Islands 0 – 6 Portugal
Latvia 0 – 2 Hungary

Grupi H:

Bosnia-Herzegovina 2 – 0 Cyprus
Estonia 0 – 2 Greece
Gibraltar 0 – 6 Belgium

/LajmiFundit.al/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.