Kryegjyqtarit i publikohen përgjimet e aferës seksuale ditën e martesës së vajzës

gjyqtari-gjirokasterProkurorë, gjyqtarë dhe zyrtarë të Policisë Gjirokastër do të ishin sot në hapjen e dasmës së vajzës së kreut të Gjykatës Gjirokastër, Guximtar Boçi në lagjen “Virua” në vilën e tij një katëshe.

Burime për BalkanWeb pohuan se Boçi marton vajzën e tij të madhe, e cila gjithashtu punon në një institucion shtetëror.

Kliko per me shume info

Burimet thanë se ai ka ftuar prokurorë dhe gjyqtarë të Gjirokastrës në një darkë me shoqërinë ku ka ftuar edhe drejtues të lartë të Policisë së këtij qarku. Por mësohet se ata nuk kanë shkuar pasi kishin dijeni për çështjen në fjalë.

53-vjeçari është baba i dy vajzave në moshë madhore dhe prej më shumë se 20 vitesh ka qenë Gjykatës i Shkallës së Parë dhe më pas është emëruar kryetar i gjykatës.

Pas publikimit të skandalit, të gjithë kolegët e tij, avokatët, gjyqtarët e prokurorë kanë mbyllur profilet në rrjetet sociale./bw

2 COMMENTS

  1. Ketij plehres ia bene mire qe e publikuan videon ne nje moment te tille. Por duhet te marre denimin e merituar e jo te denohet me 3 vjet privim nga funksionet publike. Te denohet me burg e te prrjashtohet perjetesisht nga administrata shteterore dhe funksione publike. Monstra..

  2. Nganjehere kur lexojme ne lajme qe ndonje prokurori gjyqetari,polici apo politikani,biznismeni apo ndonje hajvani tjeter i vene tritolin nen veture ,na vjen shume keq qe ky u vra ne krye te detyres,ne zbatimin e ligjit,ne lufte me krimin.
    Pore nje bindje popullore thote: se nuk te vret kush pa be gje.
    Vrasja eshte nje gabim shume i rende ,jo pse viktima nuk e meriton,porese ai ,i vrari i shpeton denimit per ate qe ka be .
    Denoncimi , demaskimi ,dhe faktifikimi i veprave te ketyre krimineleve dhe denimi i ketyre kafsheve te cilet duke e shfrytezu pozicionin e funksionit qe kryejne kush e din se cka kan be e sa kendin e kane mare ne qafe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.