Krujë, 4 nxënëse sëmuren në klasë, dyshohet për tym kanabisi

shkolla-krujeKater vajza te klases se tete ne shkollen 9-vjecare te fshatit Bilajt ne Fushe- Kruje kerkuan ndihme mjekesore pasi paten probleme me shendetit, menjehere pas pushimit te gjate.

Ato kane thene se kur hyne ne klase pane tym dhe menjehere filluan te dridheshin dhe t’u merrej fryma.

Policia beri me dije se vajzat me veshtiresi ne frymemarje u derguan ne ambulancen e Fushe Krujes ku shkoi edhe policia.

Sipas policise, pasi eshte marre ne pyetje drejtori dhe mesuesit, u mesua se 20 m larg shkolles jane djegur mbeturina dhe tymi eshte futur ne klase pasi dritaret kane qene hapur.

Ne Parlament, deputeti i PD, Flamur Noka ka deklaruar se vajzat ishin prekur nga tymii kanabisit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...