Kosovë, nga e mërkura do të ketë ndryshim të motit

Kliko per me shume info

moti2016Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se tri ditët e para të javës që fillon do të jenë më të nxehta.

Ndërsa nga pasditja e së mërkurës deri të premten do të ketë kushte tjera meteorologjike.

Kliko per me shume info

“Vranësirat të cilat pritet të vijnë nga pjesa verilindore e kontinentit do të jenë të dendura dhe të paqëndrueshme duke kushtëzuar mot të vranët dhe me shi, në viset e ulëta kurse në viset malore reshjet e shiut do të shoqërohen me fjolla të lehta të dëborës.
Temperaturat do të bien dukshëm nën vlerat e mesatareve, nga 6-9 gradë celsius, derisa në viset malore me lartësi mbidetare mbi 900m temperaturat minimale do të shënojnë edhe vlera zero”, është thënë në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.