“2 mijë Euro dhe të çoj në Australi”! Ja si e mashtroi kosovari të riun nga Tirana

EURO-KARTMONEDHArtan Berish, 40 vjeç, nga Kosova, po hetohet nga Prokuroria e Tiranës për mashtrim, pasi i mori 2 mijë Euro një të riu nga Tirana.

Mësohet se 25-vjeçari Bilbil C. ka kallëzuar se qytetari nga Kosova i kishte premtuar vizë për në Australi në këmbim të shumës së parave prej 2 mijë Euro.

I riu kishte bërë pagesën e tarifës së kërkuar, por ishte mashtruar nga 40-vjeçari kosovar pasi ishte larguar kur mori paratë.

Artan Berish është në kërkim dhe po hetohet nga drejtësia shqiptare.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. mir ja ka bo. me ta fut dhe kosovari si me ta fut breshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Karabinierët në aksion, kapet ‘’skifteri’’ shqiptar në Itali

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e 31- vjeçarit shqiptar, i ...