CR7 vazhdon kontratën me Realin, ja paga marramendëse e portugezit

Kliko per me shume info

ronaldo-perezFiorentino Perez ka hapur “thesin” për futbollistët e skuadrës së tij. Presidenti Perez ka vendosur t’i ofrojë Ronaldos një kontratë 5 vjecare.

Sipas mediave në Spanjë, Reali dhe agjenti i futbollistit janë duke biseduar për vazhdimin e kontratës së futbollistit shkruan LajmiFundit.al.
“Los Blancos” do t’i ofrojnë një kontratë të re yllit portugez, deri në vitin 2021, ndërsa Ronaldo do të përfitojë një rritje të pagës së tij, deri në 23 milionë euro në sezon.
Nëse kjo kontratë nënshkruhet, atëherë Ronaldo do të bëhet lojtari më i paguar në botë, duke lënë mbrapa rivalin e tij Leo Mesi./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.