Kompania Samsung kompenson Note 7, por jo dëmet

galaxy-note7Mund të themi se Note 7 tashmë mund të jetë një kostum Hallouini, por blerësit e tij kaluan një eksperiencë të rrezikshme dhe kjo nuk ishte për të qeshur. Sipas The Guardian, një numër personash kanë pasur edhe dëmtime personale nga shpërthimi i Note 7, por Samsung nuk po i paguan kompensim.

Në një prej historive të raportuara, John Barwick thotë se është zgjuar në mes të natës teksa telefoni i tij kishte marrë flakë. Si rezultat ishte prishur komodina, krevat, tapeti, perdet, me një shumë prej 9 mijë eurosh. Megjithatë, Barwick thotë se Samsung nuk ka për ta dëmshpërblyer.

Kliko per me shume info

Terheqja globale nga Samsung e Note 7 është një hap i madh pas për të, por kompania duket se nuk do ti shpërblejë përdoruesit për çdo dollarë.

/ Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here