Kokëdhima shpërthen kundër ambasadorëve: I shantazhuan deputetët, janë….!

kokedhimaIsh-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima i ftuar në “Opinion” ka folur për reformën në drejtësi, ku theksoi se ishte e papranueshme ndërhyrja e ambasadorëve të SHBA-ve dhe BE-së.

“Ky është një vend, një sistem siç e quan Agron Alibali, partitokraci dhe ambasadorokraci. Edhe ato veprimet, shkojnë ambasadorët në mbledhje grupi, i marrin i shantazhojnë deputetët, i trajtojnë si punëtorë krahu, i trajtojnë në atë far feje, jo si përfaqësues të popullit. Nuk zgjidhen nga populli ambasadorët, janë përfaqësues të shteteve”, tha Kokëdhima.

Kliko per me shume info

2 comments

  1. Bravo Koco qe merr guzimin te thuash te verteta qe shume i dine, por kane frike ti shprehin!

  2. Duhwet te mesojme te heqim mitin e te huajve.Ata jane njerezit qe perfaqesojen popullinshqiptare dhe nuk duhen te rekrutohen sikur te jene marioneta. jeni zeri i shume shqiptareve z.Kokedhima. Faleminderit per modelin e ri te politkanit qe keni sjell ne Shqiperi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

rama-komunikimi

Edi Rama: Miratimi i buxhetit arritje, shmangëm greminën

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” është ndalur tek buxheti i 2017, ...