Sekuestrohen 300 kg kokainë në një kamion në doganë

Kliko per me shume info

kokaineePolicia ne Hollande njoftoi se ka sekuestruar 300 kile kokainë në një pikë doganore.

Droga eshte zbuluar gjatë një inspektimi në një kompani transporti në qytetin Brabant, njoftojnë mediat holandeze.

Kliko per me shume info

Kokaina u gjet e fshehur në dy kompresorët e një kamioni, ku ishte future sasia e madhe e kokainës.

Doganierët njoftuan me pas policinë, dhe kompresorët e kamionit u transportuan në stacionin policor.

Agjentët gjetën paketa plastike blu brenda së cilave ishte future lënda narkotike. Policia tani po merret me hetimin e ofruesit të ngarkesës. Për sa raportojnë mediat vendase, transportuesi nuk ka qenë në dijeni të ngarkesës së kokainës dhe deri tani asnjë arrrestim nuk është bërë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.