“Cmendet” klubi i “Serie A”, kërkon të transferojë Suarez, Aguero dhe Rodriguez

inter-celebrates-620x330Drejtuesit e Interit kanë në plan të bëjnë një merkato të madhe, duke transferuar disa nga futbollistët me të mirë në Evropë.

Skuadra zikaltër dëshiron të sjellë në “San Siro” emra të mëdhenj si Luis Suarez, Sergio Aguero, Domenico Berardi e Matteo Darmian.
Sipas “Gazzetta dello Sport”, situata ekonomike e drejtuesve të rinj të Interit nuk njeh limite, prandaj ata duan që të sjellin këta futbollistë në skuadër.

Pas transferimeve të janarit, gazeta flet për një merkato vere tejet të çmendur nga drejtuesit e Interit do kërkojnë të marrin një talent në Serie A, Domenico Berardi ose Federico Bernardeschi.

Më pas vjen edhe goditja e madhe për një ‘Top Player’ të vërtet si Luis Suarez, James Rodriguez dhe Sergio Aguero.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me PSG, Ronaldinho beson tek mrekullia e Barcelonës

Ronaldinho beson në rikthimin e madh të Barcelonës. Ronaldinho beson se humbja ...