Kida bën një veprim jo të pëlqyer nga shqiptarët… (Foto)

Kliko per me shume info

UntitledOrhidea Latifi duket se nuk është menduar gjatë kur e ka bërë këtë veprim! Ajo së fundmi i ka bërë like një fotoje të këngëtares serbe Jelena Karleusa. Dihet se kjo e fundit është një epersonazh i urryer për shqiptarët. Këngëtarja serbe Jelena Karleusa është treguar tejet aktive në fushatën në rrjetet sociale kundër pranimit të Kosovës në UNESCO.
Pasi fshiu postimin në “Instagram”, për shkak të komenteve të shumta nga shqiptarët që madje e raportuan për gjuhë urrejtjeje, ajo ka ‘goditur’ sërish, kësaj radhe në “Facebook”.
Ajo shkruan se kosovarët janë popull barbar dhe fyen Rita Orën pas raportimit të mediave kroate se kjo e fundit është ambasadore e madhe e Kosovës.
Postimi i plotë i Jelena Karleusa:
“Të nderuar vëllezër kroatë, unë nuk jam egërsirë, egërsira janë këta që po i shkatërrojnë dhe po na i vjedhin monumentet historike. Unë jam njeri i arsyeshëm, që është kundër këtyre barbarëve”. “F**k it nëse është Rita Ora apo kushdo të tjetër që mendon se duhet të hesht. Unë s’kam qëndruar e heshtur për Srebrenicën dhe s’do të hesht as për këtë”, shkruan ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.