Policia merr në pyetje këshilltarin e Papa Franceskut

papa-franceskuPolicia e Australisë ka arritur në Vatikan që ta marrë në pyetje kardinalin George Pel i akuzuar për abuzim seksual.

Policia e shtetit Victoria bëri të ditur se tre policë javën e kaluar kanë arritur në Vatikan që ta marrin në pyetje Pela-n i cili është këshilltar i lartë financiar i Papa Françeskut, transmeton HINA.

Thuhet se Pel ka hedhur të gjitha akuzat por ka pranuar që të bisedojë me Policinë.

Ish-kryepeshkopi i Melburnit është bërë objekt i një hetimi për shkak të rasteve në Australi ku priftërinjtë akuzohen për abuzim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarje e rëndë në Bullgari, shpërthen një tren, vdesin 4 persona

Një tren në Bullgari mësohet se ka dal nga shinat dhe ka ...