Kërcënohet me jetë futbollisti i njohur

rodriguezJames Rodriguez ka përfunduar në shënjestrën e Legion Folk, grupi i “hacker”-ave të i sinjalizuar edhe nga FBI për kërcënime dhe shantazhe. Mesfushori i mesfushorit të Real Madrid ka denoncuar mesazhet e marra nga futbollisti në “Twitter”: “Po vij te shtëpia jote i armatosur, përshëndet të dashurit e tu” “James, njeri plerë”, “Doni të shihni si vdes Rodriguez?”. James do të rikthehet në Madrid, pa luajtur me Kolumbinë në eliminatore, për shkak të një dëmtimi.

LEXO EDHE:  Ndeshja me Norvegjinë, vjen lajmi i mirë për Kombëtaren shqiptare

Mesazhet kërcënuese janë bërë publike nga Pilar Rubio, e ëma e futbollistit dhe i përkasin account në “Twitter” me emrin “Frekeman”, i lidhur me grupin Legion Folk, i kërkuar edhe nga FBI pikërisht për mesazhet kërcënuese në internet. Në këtë grup janë disa nga “hacker: më të kërkuar nga autoritet amerikane. Ndërkohë, si pasojë e problemeve fizike James Rodriguez konfirmoi mungesën në eliminatoret kundër Uruguaj dhe Paraguaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here