KE bllokon ligjin për importin e mbetjeve: Shqipëria s`ka mjetet e duhura për to

kie-europianKomisioni Europian konsideron se Shqipëria nuk ka ende infrastrukturën e nevojshme, institucionet dhe sistemet e duhura për monitorimin, kontrollin dhe raportimin e lëvizjeve të mbetjeve në Shqipëri.

Sipas KE-së, ndarja e mbetjeve në Shqipëri nuk ka filluar ende me përjashtime të pakta dhe normat e riciklimit janë shumë të ulëta.”

Ne rast se rivotohet ky ligj atehere Parlamenti Shqiptar del nga agjenda e Bashkimit Europian.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Mbreti i Shqiptareve

    Ja pra , sa qarte ka folur BE. Parlamentaret hiena te partise socialiste votuan nje ligj kriminal. Keta jane plehrat e verteta , bashke me skizofrenin Rama…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Komisioneri i BE Hahn: Keqardhje për bojkotin e opozitës shqiptare ndaj Kuvendit

Komisioneri per politiken e fqinjesise e mire dhe negociatat per zgjeriminne BE, ...