Kapen 11 emigrantë shqiptarë në Britani, po trafikoheshin nga rumunët

policia-britanikePolicia britanike ka kapur ditën e sotme 11 emigrantë të paligjshëm shqiptarë, që po i drejtoheshin veri­lindjes së Britanisë.

Dyshohet se ata kanë mundur të futen në Britani nga Belgjika dhe ishin duke lundruar me një skaf.

Policia ka arrestuar dy trafikantët, që janë shtetas rumunë. Ndërsa shqiptarët janë çuar në kampet e emigrantëve dhe njëri prej tyre do të depërtohen më herët, pasi është person me precedentë.

Këtë operacion e ka përshëndetur partia kundër emigrantëve UKIP.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ylli Manjani i largohet politikës? Ja për çfarë kandidon ish-ministri

Pas shkarkimit nga posti i Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, ka nisur ...