Kujdes, këto ushqime nëse ngrohen mund t’ju shkaktojnë kancer

vezaaaDuke ngrohur disa ushqime për disa herë, jo vetëm që humbin efektin e tyre shërues, por shndërrohen në kancerogjene.

VEZËT
Janë ushqime të rrezikshme dhe kurrsesi nuk duhet ringrohur. Kanë përparësinë t’i konsumoni të ftohta, le të mbetet ashtu, kurrsesi t’i ringrohni.

Kliko per me shume info

KËRPUDHAT
Kërpudhat duhet t’i hani porsa t’i përgatisni, ky është rregulli i vjetër, respektojeni. Nëse i ringrohni, mund të helmoheni.

LEXO EDHE:  Kjo është korçera më e madhe në botë, 362 metra e gjatë dhe kushton aq sa nuk jua merr mendja (FOTO)

SPINAQI
Atë kurrë mos e lini për të nesërmen, e jo më ta ngrohni. Sidomos te spinaqi materiet shëruese shndërrohen në kancerogjene.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here