Tiranë, asgjësohen 2 mijë rrënjë kanabis, s’dihen “pronarët”

Kliko per me shume info

kanabisiPolicia e Tiranës në vijim të aksionit për evidentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike, ka bërë të mundur asgjësimin e rreth 2089 bimë të llojit kanabis satvia.Sipas burimeve, aksioni është zhvilluar në fshatin Urë, ku në vendin e quajtur “Kollagjesh 2”, u gjetën dhe bimët e mbjella, ku më pas u asgjësuan me anë të djegies.

Policia ka nisur punën për të identifikuar dhe kapur autorët./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.