Makina e re e “Mercedes-Benz”, kjo do të jetë kamionçina më luksoze në botë!

kamioncina-benzMercedes ka prezantuar jo një, por dy versione të kamionçinës koncept X-Class.
Modelet e prezantuara janë “Stylish Explorer” dhe “Powerful Adventurer”, transmeton Express. Stylish Explorer paraqet modelin standard, i cili vjen me rrota 22 inç.

Modelet bazike vijnë me rrotat e pasme aktive, ndërsa versioni me të gjitha rrotat aktive ofrohet si opsion. Motorët do të ofrohen me naftë dhe benzinë. Motori më i shtrenjtë do të jetë ai V6 me naftë, i cili do të jetë në gjendje të transportojë pesha deri në 1.1 tonë dhe të tërheqë mjete me kapacitet deri në 3.5 tonë.

LEXO EDHE:  Makina e preferuar e anglezëve është markë franceze
Kliko per me shume info

Padyshim, kjo do të jetë kamionçina më luksoze në botë. Kjo kamionçinë do të fillojë të shitet në Evropë nga fundi i vitit 2017, dhe do të prodhohet në fabrikën e Nissan në Barcelonë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here