Konkurron Kakan dhe Gerrard, sulmuesi Shqiptar shkëlqen në Amerikë

gashi-cmimiPër cmimin e parë të titullit ‘’lojtari më i mirë’’ në Amerikë konkurron dhe Shkëlzen Gashi. Lojtari i kombëtares shqiptare nominohet përkrahë yjeve më të mëdhenj të botës si braziliani Kaka, legjenda e Liverpulit Gerrard apo ish-bomberit vrastar të Çelsit Didier Drogba. Bëhet fjalë për golin më të bukur të Major Soccer League që është shënuar në sezonin e fundit. Sulmuesi kuqezi u vlerësua për golin e jashtëzakonshëm, të realizuar me goditje standarde përballë Vancouver Ëhitecaps. Ylli i Los Angeles Galaxy, Stiven Gerrard u nominua për golin e shënuar përballë Neë England, ndërsa ish-fituesi i Topit të Artë, Kaka për rrjetën e realizuar me ngjyrat e Orlando City-t. Vështirësia më e madhe qëndron tek tifozët pasi golat e përzgjedhur janë me të vërtetë te një klasi të lartë. Mjafton të përmendim që mes të nominuarve janë edhe Sebastian Giovinco e David Villa

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulmuesi i kombëtares shënon për Luganon

Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e ...