I riu tenton të hidhet nga vinçi tek “Qemal Stafa”: Shteti më flaku në rrugë

qytetari-trenNje qytetar ka zgjedhur të bëjë publike problemet e tij duke tentuar të hidhet nga lartësia e një vinçi tek ‘Stadiumi Qemal Stafa”. Mesohet se protagonist i ngjarjes eshte Erjon Selimaj, i pastrehe dhe
person i denuar me pare.
Personi ka rreth 1 ore që qendron sipër vinçit, fillimisht është ulur e më pas ka nisur të ecë.
Nga sa ka deklaruar mësohet të jetë jetim dhe kërkon të ndihmohet. “Jam jetim, shteti më ka hedhur në rrugë. Dua ndihmë nga shteti”, mësohet të ketë thënë ai.
I riu ka thene se nuk ka pune, nuk ka shtepi, nuk ka asgje dhe ka vendosur ti jape fund jetes.
Policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjare për të bllokuar rrugën dhe po negociojnë me këtë person. I riu po qëndron në këmbë, në pjesën fundore të vinçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here