Italia përmbys Maqedoninë, Shqipëria zbret në vendin e tretë

Kliko per me shume info

Italia ka përmbysur rezultatin ndaj Maqedonisë, duke fituar në fund 3:2. Italia ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme në ndeshjen e tretë të vlefshme për Grupin G në kualifikimet për Botërorin ‘Rusia 2018’.

Ekipi i Giampiero Ventura fitoi 3:2 ndaj Maqedonisë duke shënuar golin e tre pikëve në fund të ndeshjes.

Golat për Maqedoninë i shënuan Ilija Nestorovski dhe shqiptari Ferhan Hasani, derisa për Italinë shënuan Nelotti dhe dy të tjera Immobile.

Kliko per me shume info

Pas kësaj fitoreje, Italia gjendet në vendin e dytë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Spanja në pozitën e parë. Derisa Shqipëria tani gjendet në pozitën e tretë me gjashtë pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.