Denoncohet nga fqinjët në Itali, shqiptari kapet me kokainë, marijuanë dhe 215 kg metamfitaminë

UntitledGuardia di Finanza në Komo, falë denoncimeve të banorëve të lagjes “Ripamonti” ka arritur të sekuestrojë 440 kg metamfitaminë në pluhur dhe paracetamol. Operacioni anti-drogë i nisur disa muaj më parë, kishte çuar në pranga 2 shqiptarë pas sekuestrimit të 500 gram kokainë dhe 1 kg marijuanë si dhe 5.250 eurove të ardhura nga shpërndarja e drogës. Po kështu ishin gjetur edhe peshore dhe material për paketimin e saj.
Arrestimet u bënë më 4 tetor, kur në një apartament milanez, të një prej dy shqiptarëve, u gjet droga dhe lënda për përzierjen e drogës dhe shpërndarjen.

Në shtëpi u gjet një tufë me çelësa që dyshohet se ishin të një tjetre depozite me substanca ilegale.
Depozita është gjetur pas dy javësh, ditën e djeshme falë sinjalizimeve të bëra nga banorët.

Kliko per me shume info

Bëhet fjalë për një vend, tip garazhi, ku ishte pikasur një person i dyshuar që lëvizte shpesh. Aty policia gjeti 215 kg metamfitaminë në pluhur, një prej drogave që përdoret në diskoteka si dhe 225 kg paracetamol, substancë e përdorur për përzierjen e kokainës dhe heroinës.

Ndërkohë priten analizat e materialit të sekuestruar për të përcaktuar nivelin e pastërtisë dhe matur dozat që do të dilnin nga lënda.

“Mision i përmbushur, dalë kontributit të shumë qytetarëve milanezë, rezidentë në të njëjtën lagje ku u arrestua një prej dy shqiptarëve”, deklaron Guardia di Finanza në Como.
Sinjalizime dhe dëshmi të bashkuara me intuitën dhe hetimin e zgjuar të oficerëve të policisë së Comos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.