“Dorëzohet” ISIS, ja çfarë bëjnë luftëtarët për t’i shpëtuar luftës

Kliko per me shume info

kercenimi-isisDisa luftëtarë të ISIS janë kapur duke u larguar nga Mosuli të veshur me rroba për femra pasi u dha urdhër që gratë dhe vajzat të evakuoheshin nga qyteti.

Beteja për të çliruar qytetin iraken ka hyrë në ditën e katërt. Komandanti Abu Bakr al-Baghadadi, dha urdhër që femrat që largoheshin nga vija e zjarrit.

Kliko per me shume info

Por, në këtë situatë tentuan të përfitonin disa terroristë të cilët u veshën si femra për t’iu larguar betejës.

Dy prej tyre u kapën nga trupat kurde afër Mosulit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.