E tmerrshme, ISIS ekzekuton 30 civilët e rrëmbyer, mes tyre dhe fëmijë

kercenimi-isisTridhjetë civilë janë rrëmbyer dhe më pas janë vrarë nga militantët e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS), më provincën Ghor në Afganistan, njoftojnë zyrtarët.

Civilët dhe dy tufë dele u rrëmbyen teksa po mblidhnin dru zjarri në mal, transmeton Express.

Një komandat i ISIS-it u vra gjatë një operacioni policor për t’i liruar ata, ndërsa militantët vranë civilët si hakmarrje, guvernatori i Ghor ka thënë për BBC.

ISIS është duke fituar përkrahje dhe po i sfidon talebanët në Afganistan.

Në mesin e civilëve të vrarë kishte edhe fëmijë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Njerku rreh vogëlushin për vdekje, i thotë policisë se kishte rënë nga shtrati

Troy Reed vrau me gjakftohtësi foshnjën e të dashurës së tij dhe ...