E tmerrshme, ISIS ekzekuton 30 civilët e rrëmbyer, mes tyre dhe fëmijë

Kliko per me shume info

kercenimi-isisTridhjetë civilë janë rrëmbyer dhe më pas janë vrarë nga militantët e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS), më provincën Ghor në Afganistan, njoftojnë zyrtarët.

Civilët dhe dy tufë dele u rrëmbyen teksa po mblidhnin dru zjarri në mal, transmeton Express.

Kliko per me shume info

Një komandat i ISIS-it u vra gjatë një operacioni policor për t’i liruar ata, ndërsa militantët vranë civilët si hakmarrje, guvernatori i Ghor ka thënë për BBC.

ISIS është duke fituar përkrahje dhe po i sfidon talebanët në Afganistan.

Në mesin e civilëve të vrarë kishte edhe fëmijë.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here