“Ish-polici me bllokoi rrugën e nxori armën, Policia me zor më mbajti denoncimin”

agostin-cinari-ish-policiNjë 36 vjeçar nga Korça denoncon ish-kunatin efektiv policie se ka kërcënuar me armë zjarri.

Mitrush Cipi shprehet se ish-kunati e kërcënoi, ndërsa policia me vështirësi i ka pranuar denoncimin, pasi Agostin Cinari është punonjës policie.

‘Dje kur çova djalin tek shtëpia, ish-kunati Agostin Cinari me bllokoi rrugën me makinë dhe nxori armën. Jam kërcënuar disa herë por nuk e kam denoncuar. Këtë herë shkova ta denoncoj.

Policia me zor më mbajti denoncimin. Ndjehem i kërcënuar. Dua të drejtën time, s’mund të kërcënohemi nga uniformat e policisë” shprehet ai, shkruan “shqiptarja”.

Agostin Cinari, ish- specialist në policinë e Pogradecit një vit më parë u përball me drejtësinë pas akuzave për korrupsion.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...