Irritohet qytetari, ja tmerri që po ndodh në autostradën Tiranë-Durrës

tirane-durresNjë qytetar është irrituar keq me trafikun e madh që është krijuar nga automjetet në autostradën Tiranë-Durrës.

Ai ka shkruar tek Harta Dixhitale e Aksidenteve rrugore:
Prsh HDA.

Kam nje kerkese ose me sakte jam e irrituar me policine dhe me shoferet idiote qe i zejne komplet rrugen ambulances.

Jemi tek Autostrada Durres-Tirane ku cdo gje eshte e bllokuar. Ndoshta per shkak te ndonje aksidenti. Policia e para qe nuk bllokon korsine e ti liroje vend ambulances dhe shoferet qe nuk ua ndjen fare ti hapin rruge ambulances.

Konkluzioni: Ambulanca u vonua nje ore!!!

Ore njerez , ore shofere “idiote”. Ambulances i hapet rruge ne korsi mesit dhe makinat largohen nga te dy krahet duke i liruar rrugen. Ai qe ka nevoje mund te jete i afermi juaj. Pse xhanem jetojme ne nje vend qe jo vetem sduam njeri-tjetrin por as perpiqemi te respektojme rregullat me minimale te bashkejeteses?!
Mos kerkoni ambulanca ne kohe kur ja zini te gjitha hapsirat ne rruge. Ajo ska krahe e sdi te fluturoje.
Faleminderit po e postove.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vrau shqiptarin e plagosi një tjetër, jepet dënimi pas 20 vitesh për 37-vjeçarin

Një kurd 37-vjeçar është dënuar me katër vjet e tre muaj burg, ...