Lajm tronditës për përdoruesit e iPhone, ja çfarë pritet të ndodhë!

iphone8iPhone janë një ndër telefonat më të preferuar dhe më të përhapur në botë, por askush deri më sot nuk e dinte se sa parashikohet të zgjasin këto paisje.

Gjigandi Apple, për herë të parë ka zbuluar se telefonat e tij të shtrenjtë, përllogaritet të jetojnë vetëm 3 vjet.

Deklarata vjen pas vitesh diskutime dhe aludime për jetëgjatësinë e paisjeve të Apple.

Kompania e zbuloi këtë fakt për të treguar kontributin e saj në të mirë të mjedisit.

Megjithatë, ndonëse 3 vjet mund të duket një kohë tepër e shkurtër për jetëgjatësinë e një telefoni, Apple ka bërë hapa pozitivë për të zgjatur jetëgjatësinë e iPhone –ve, duke i lejuar përdoruesëve që të përditësojnë sistemin iOS.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përditësimi i fundit i iOS, redukton ndjeshëm fikjen e papritur të “iPhone 6”

Gjatë muajve të fundit, disa përdorues të “iPhone 6” dhe “6S” raportuan ...