Vjen iOS 10.1 për iPhone, ja risitë

iphone-7-fotoPas disa javëve në testime, Apple ka lëshuar versionin e ri të sistemit operativ iOS 10.1.

Përditësimi i fundit përmirëson problemet e kaluara, por sjellë edhe një përditësim të madh.

Nëse keni iPhone 7 Plus, iOS 10.1 sjell modulin Portret për kamerën e pasme.

Për të shkarkuar versionin e ri të sistemit duhet të hyni në Settings – General – Software Update.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përditësimi i fundit i iOS, redukton ndjeshëm fikjen e papritur të “iPhone 6”

Gjatë muajve të fundit, disa përdorues të “iPhone 6” dhe “6S” raportuan ...