Elbasan, tifozja femër e Partizanit humbet ndjenjat

tifozja-femerPas një dëmtimi që pësoi mbrojtësi i Skënderbeut Kristi Vangjeli, është ndërprerë ndeshja Partizani-Skënderbeu në Elbasan.

Është ndërprerë ndeshja pasi policia ka ndërhyrë që të qetësojë tifozët e Partizanit, por një konfrontim mes tifozëve dhe policisë ka vijuar.

Kliko per me shume info

Nga goditjet me sende të forta mes tifozëve m ësohet se një prej tifozeve femra është lënduar, ndërsa për disa minuta ka humbur ndjenjat.

Ka qenë ndërhyrja e menjëhershme e stafit mjekësor të të dy ekipeve që bëri të mundur shmangien e pasojave të rënda për jetën e vajzës së re.

Ajo është përmendur disa minuta më pas, ndërsa është transportuar me autoambulancë në drejtim të Spitalit të Elbasanit. Ndeshja ka rinisur pas vënies së qetësisë në stadium.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.