Imazhet e para të frikshme nga tërmetet në Itali – Video-Foto

termeti-italiItalia po kalon momenye ankthi nga tërmetet. Në orët e mbrëmjes ka folur edhe një zyrtar vendas.

“Për momentin nuk kemi të dhëna për të plagosur apo viktima. Situata më e rëndë paraqitet në Kastelsantanxhelo, në Nera, ku mungon energjia elektrike”, ka deklaruar ndërkohë kreu i Mbrojtjes Civile, Cesare Spuri.

Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë.

LEXO EDHE: Dy tërmete tronditin Italinë, njerëzit dalin në rrugë, dy të plagosur


Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

korce-spital

Ngjarje e rëndë në Korçë, një 28-vjeçar tenton të mbysë me rrip babain e tij

Një ngjarje mjaftë e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Korcë. Bëhet ...