Imazhet e para të frikshme nga tërmetet në Itali – Video-Foto

Kliko per me shume info

termeti-italiItalia po kalon momenye ankthi nga tërmetet. Në orët e mbrëmjes ka folur edhe një zyrtar vendas.

“Për momentin nuk kemi të dhëna për të plagosur apo viktima. Situata më e rëndë paraqitet në Kastelsantanxhelo, në Nera, ku mungon energjia elektrike”, ka deklaruar ndërkohë kreu i Mbrojtjes Civile, Cesare Spuri.

Kliko per me shume info

Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë.

LEXO EDHE: Dy tërmete tronditin Italinë, njerëzit dalin në rrugë, dy të plagosur


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.