Terrorizon Tiranën me plumba, kapet i sëmuri mendor, ja emri

polici-tiranePolicia e Tiranës ka njoftuar arrestimin e shtetasit Maks Daçi, 61 vjeç, banues në Tiranë.

Policia sqaron se ky shtetas është dënuar më parë për kanosja, i sëmurë mendor, në rrugën “Vaçe Zela”, në banesë, (nga deklarimet e personave të marra), ka qëlluar 3 herë me armë zjarri, ku gjatë kontrollit fizik, iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale dy thika (biçak), por jo arma e zjarrit.

Kliko per me shume info

Punohet për gjetjen e armës. Parashikuar nga Nenet 278 dhe 279 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here