I riu shqiptar nga Vlora kapet me drogë

iriu-shqiptarNjë 27-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia Italiane në Brindisi. I riu nga Vlora kishte në automjetin e tij plot 64 kg marijuanë.

Efektivët kishin dalë për kontrolle në zonë kur panë automjetin e shqiptarit, që po bënte manovra të çuditshme. Nisur nga kjo ata vendosën ta ndalonin për një kontroll.

Kliko per me shume info

Pasi ka parë policinë shqiptari ka tentuar të braktis makinën dhe të largohen. Brenda bagazhit të makinës ishin 11 pako të mbështjella me celofan dhe brenda tyre marijuanë.

Pas peshimit u zbulua se shqiptari kishte 64 kg lëndë narkotike. Sipas autoriteteve, droga nëse hidhej në treg kapte vlerën e 90 mijë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.