I moshuari i flet shtruar, Rama e tepron keq me batutën e tij: Mos ke pirë hashash!

Edi Rama ka ndaluar sot në Këlcyrë, ku ka biseduar për reformat e qeverisë në ndihmë të fermerëve, ku ka bashkëbiseduar edhe me banorët e zonës.

Një i moshuar ka marrë guximin dhe i ka folur shtruar e butë Ramës duke e falenderuar për këtë takim me një gjuhë të sinqertë dhe shumë “popullorçe”.

Ai mes të tjerash i është ankuar për urën që rrezikon shembjen dhe bashkë me të edhe banorët e zonës, por Ramës nuk i ka pëlqyer kjo dhe e ka ironiozuar keq duke thënë se mund t’i ektë bërë keq hashashi.

LEXO EDHE:  Shpenzon 500 mijë dollarë për t’u dukur si Kim Kardashian
Kliko per me shume info

Fermeri: Ky është takim gju më gju me popullin si e quaji ai i ndjeri qëmoti, ky është, hallall jua bëftë Zoti, ne flasim ashtu si dimë, edhe nëse flasim të ngatërruar e di ti atë punë, se e rregullon ti. Këtu kemi një urë që është bërë para 6-7 vitesh në mos gabofsha, vitin që kaloi na u rrezikua, ndoshta kërkonte kushte më të mira teknike, na u rrezikua gati në të rënë, me ndihmën e Bashkisë, e kanë parë teknikët,. Ajo ura me një shpenzim minimal shpenzon nga rrëzimi, nëse nuk ndërhyhet tani, atëherë zoti kryeministër do ta shikosh në në FB, e do thuash o atë që më thanë ata fshatarët aty, nëse i ndjek këto që të themi, pikët i ke të fituara 100 %.

LEXO EDHE:  Fanella e kombëtares nxirret në ankand për bamirësi, shitet për një çmim rekord

Rama: Si jeni me hashashin nga fshati juaj? He? Jepja jepja pak mikrofonin.

Fermeri: Nama, nama pak. Zoti kryeministër më kape mat me një lëvizje, jam invalid, nuk kam mundësi të bredh nëpër shkarpa për të parë hashash, pyet moshën e re, unë ca shoh me sy në TV.

Rama: Në TV i shoh dhe unë po ti ke parë gjë?

LEXO EDHE:  Hyn me tank brenda në dyqan vetëm për të vjedhur një shishe verë

Fermeri: Jo kështu nuk kam parë gjë.

Rama: Mu duke në formë, thashë mos e ke nga…, se kështu thonë mos të ka ardhur aroma edhe ty.. (qesh me te madhe).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here